Glendronach Cask Strength Batch#2

Yazan: theviski
626 görüntüleme
Viski: GlenDronach Cask Strength Batch#2
Alkol Oranı: %55,2
Damıtım Evi: GlenDronach
Şişeleyici: GlenDronach
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: YBV

Glendronach damıtımevi 1826 yılında İskoçyada ikinci lisans hakkını alan damıtımevi olaraka James Allardes tarafından kurulmuştur. Glendronach damıtımevi 1960 yılında Teachers and Sons şirketi tarafından satın alınmış olup imbik sayılarını 2’den 6 ya çıkartmışlardır. 1996 yılında faliyetlerine araveren damıtımevi 2001 yılında Allied Distillers adıyla tekrar faliyete başlamış olup 2006 yılında Pernod Ricard Grubu tarafından alınmıştır. 2008 yılınd BenRiach distillery Company Bünyesinde katılan damıtımevi 2016 yılı itibariyle Brown-Forman bünyesinde faliyetlerine devam etmektedir. Damıtımevi suyunu Dronac nehrinden temin etmektedir. Glendronach damıtımevin aynızamanda Greenhouse adıylada anılmaktadır.

GlenDronach Cask Strength Batch#2 2013 yılında piyasaya sürülen Oloroso ve Pedro Ximenez fıçılarda olgunlaştırılmış soğuk filtrasyon ve renklendirme işlemi yapılmadan %55,2 alkol oranı ile şişelenen bir ekspresyon.

Tadım Notları

Burun

Koyu meyve, karamel, marzipan, vişne, bitter çikolata ve tarçın kokuları.

Skor: 91

Damak

Koyu meyve, tatlı vişne, baharat, marzipan, narenciye, tarçın, karabiber, karamel, kuru yemiş, badem, bitter çikolata ve odunsu tatlar. Kremamsı, kompleks ve yağlı bir yapı.

Skor: 95

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Koyu meyve, marzipan, kuru yemiş, badem, kuru kayısı ve bitter çikolata aromaları.

Skor: 90

Genel

GlenDronach Cask Strength Batch#2 içmeye doyamadığınız, fıçı gücünde şişelenmesine rağmen içimi %55,2 alkol oranına göre oldukça yumuşak olan koklamaya ve tatmaya doyamadığınız çok hoş bir ekspresyon. Burun ve Damak o kadar keyifliki birçok viskiye göre çok iyi sayılacak bitiş porfillleri bu ekspresyonda biraz sönük kalıyor. Görüldüğü yerde denemesi tavsiye edilir.

Skor: 92

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et