GlenDronach 21 Parliament

Yazan: theviski
547 görüntüleme
Viski: GlenDronach 21 Parliament
Alkol Oranı: %46
Damıtım Evi: GlenDronach
Şişeleyici: GlenDronach
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 21

Glendronach damıtımevi 1826 yılında İskoçyada ikinci lisans hakkını alan damıtımevi olaraka James Allardes tarafından kurulmuştur. Glendronach damıtımevi 1960 yılında Teachers and Sons şirketi tarafından satın alınmış olup imbik sayılarını 2’den 6 ya çıkartmışlardır. 1996 yılında faliyetlerine araveren damıtımevi 2001 yılında Allied Distillers adıyla tekrar faliyete başlamış olup 2006 yılında Pernod Ricard Grubu tarafından alınmıştır. 2008 yılınd BenRiach distillery Company Bünyesinde katılan damıtımevi 2016 yılı itibariyle Brown-Forman bünyesinde faliyetlerine devam etmektedir. Damıtımevi suyunu Dronac nehrinden temin etmektedir. Glendronach damıtımevin aynızamanda Greenhouse adıylada anılmaktadır.

GlenDronach 21 Parliament ilk olarak 2011 yılında piyasaya sunulmuştur. Oloroso ve Pedro Ximenez şarağ fıçılarında olgunlaşan viskilerin evlendirilmesi ile ortaya çıkan ekspresyon, %46 alkol oranıyla renklendirme ve soğuk filtrasyon işlemi uygulanmadan şişelenmektedir. GlenDronach 21 International Wine & Spirit Competition 2013, te gümüş, 2017’de bronz ve World Whiskies Awards 2020’de altın madalya ödüllerini kazanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Kuru üzümün başrolde olup yine pekmezin eşlik ettiği buram buram şeri etkili bir koku profili.

Skor: 91

Damak

Burunun ve beklentinin vaad ettiğinden bile daha yumuşak. Kuru üzüm, gün kurusu, kayısı, pekmez.

Skor: 88

Bitiş

Orta uzun arası tatlı ve keyifli bir bitiş.

Skor: 91

Genel

Burun çok büyük bir beklenti yaratıyor ve damak ile bitiş bu vaadi önemli oranda karşılıyor. 18’in tatlı baskın profiline göre çok daha dengeli bir ekspresyon.

Skor: 90

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et