BenRiach 14 2005 Distilled Peated Port Cask

Yazan: theviski
698 görüntüleme
Viski: BenRiach 14 2005 Distilled Peated Port Cask
Alkol Oranı: %55,3
Damıtım Evi: BenRiach
Şişeleyici: BenRiach
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 14

BenRiach damıtımevi; Speyside’ın kalbinde Morayshire’ın kuzeydoğusunda 1898 yılında John Duff tarafından kurulmuştur. Speyside bölgesinin tüm karakteristiğini yansıtan bir damıtımevidir. Günümüzde BenRiach, kendisini geleneksel olmayan Speyside olarak tanımlamaktadır.

“BenRiach 14 Year Old 2005 (cask 3791) – Peated, Port Cask” porto şarap fıçılarında bitiş verilen ve 2019 yılında fıçı gücünde şişelenen ve %55,3 alkol oranı ile sadece 272 adet şişelenen bir viskidir.

Tadım Notları

Burun

Turba, şekerli kokular, meşe, narenciye, olgun meyve, baharat ve karamel kokuları.

Skor: 90

Damak

Turba, karamel, meşe, vanilya, kuru meyve, kuru yemiş, hint cevizi, koyu meyve, narenciye ve baharat tatları. Kreamamsı bir yapı.

Skor: 93

Bitiş

Uzun bir bitiş. Karamel, zencefil, turba, tatlı kuru meyve, kuru yemiş ve hint cevizi aromaları.

Skor: 92

Genel

BenRiach 2005 Cask Bottling 14 sadece 272 adet şişelenmiş olması sebebiyle bulunması zor bir viski ancak son derece keyifli ve tatminkar bir viski. Eğer bir gün şişeye sahip olursanız açmak ile içmek arasında kalabilirsiniz. Ayrıca fıçı gücünde şişelenmesine rağmen ve %55,3 alkol seviyesine göre içimi gayet yumuşak.

Skor: 92

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et