Paul John Nirvana

Yazan: theviski
1103 görüntüleme
Viski: Paul John Nirvana
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Paul John
Şişeleyici: Paul John
Köken: Hindistan
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

John damıtımevi Paul P. John tarafından 1992 yılında Bangalore Karnataka’da kurulmuştur. Marka 1996 Dünya’nın en çok satan viskilerinden olan Original Choice’u piyasaya sürmüştür. 2007 yılında Big Banyan şaraplarının üretimine başlayan marka, 2008 yılında tek malt viski üretimine karar verip ilk şişelemesi olan Paul John Single Cask 161’i Ekim 2012 yılında Londra’da sunmuştur. Mayıs 2013 itibariyle ise Paul John’un imza viskileri olan, Brilliance, Edited ve Bold ekspresyonları piyasaya sunulmuştur. Marka ürettiği tek malt viskilerde genelde %8 olan mayşenin alkol oranını %5’in altında tutarak daha tatlı aromalar yakaladığını söylemektedir. Damıtımevinin yıllık üretim kapasitesi yıllık 720.000 litredir. Paul John Ekspresyonları ülkemizinde dahil olduğu 38 ve üzeri ülkeye satılmaktadır ve halihazırda 8 farklı ekspresyonun üretimine devam etmektedir.

Paul John Nirvana ilk olarak 2019 yılında piyasaya çıkıyor. İkinci ve üçüncü dolum burbon fıçılarda en az üç yıl süreyle olgunlaşan viskilerin harmanlanması ile ortaya çıkıyor. Mayşesinde %100 Hint arpası kullanılıyor. Paul John Nirvana %40 alkol oranıyla renklendirici karamel kullanılmadan şişeleniyor.

Tadım Notları

Burun

Tereyağ, baharat, yeşil üzüm, karabiber, narenciye, malt, kuru yemiş ve şeker kamışı kokuları.

Skor: 77

Damak

Tereyağlı kurabiye, ananas, sütlü çikolata, bal, pişmiş elma ve malt tatları.

Skor: 78

Bitiş

Orta uzunlukta bir bitiş. Şeker, baharat ve inicir aromaları.

Skor: 72

Genel

Paul John Nirvana barındığı farklı profilleri uzun süre havalandıkça daha net ileten bir ekspresyon. Tatlı notaları seven ve farklı profillere sahip İskoç tek maltları dışında viski denemek isteyenlerin denemesi gerekn bir şişeleme.

Skor: 76

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et