Old Pulteney 18

Yazan: theviski
506 görüntüleme
Viski: Old Pulteney 18
Alkol Oranı: %46
Damıtım Evi: Old Pulteney
Şişeleyici: Old Pulteney
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 18

Old Pulteney damıtımevi 1826 yılında Pullteney kasabasında kurulmuştur. Damıtımevi İskoçya anakarasındaki en kuzeydeki damıtımevlerinden biri olmakla beraber kurulduğu yıllarda arpa tedariğini ve ürettiği viskilerin gönderimini deniz yoluyla yapıyordu. Damıtımevinin çalışanlarının bir çoğu aynı zamanda balıkıydı. 1930 yılında Amerikan alkol yasakları döneminde kapanan damıtımevi 1951 yılında tekrar üretime başlamıştır. Günümüzde Inver House Distillers bünyesinde faliyet gösteren damıtımevinin yıllık üretim kapasitesi 1 milyon litredir.

Damıtımevinin çekirdek ürün yelpazesine 2018 yılının ortalarında katılan ekspresyon, kullanılmış burbon ve İspanyol meşe fıçıların bir kombinasyonu olarak %46 alkol oranıyla şişelenmekte olup, International Wine & Spirit Competition 2019’da altın madalya kazanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Floral bir havası var, kırmızı elma benzeri meyve notaları ön planda.

Skor: 86

Damak

Dengeli ve çok güzel. Kuru erik benzeri hafif tatlı bir meyvemsilik. Şekeri çok olmayan elmalı turta gibi.

Skor: 92

Bitiş

Orta uzun bir bitiş.

Skor: 88

Genel

Burunda ve damakta meyve etkisini dengeli bir havada sağlaması en beğendiğim yönü oldu. Fıstıklı siyah çikolata yer gibi bir keyif veriyor, abartılı olmayan bir tatlılığa hafif baharat eşlik ediyor.

Skor: 89

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et