Bruichladdich Port Charlotte Scottish Barley

Yazan: theviski
966 görüntüleme
Viski: Bruichladdich Port Charlotte Scottish Barley
Alkol Oranı: %50
Damıtım Evi: Bruichladdich
Şişeleyici: Bruichladdich
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Port Charlotte serisi Bruichladdich damıtımevinin Octomore ile beraber sahip olduğu iki isli viski serisinde birisidir. Alternatif Islay sloganıyla yola çıkan bu serinin damıtımı Bruichladdich damıtımevinde uzun, ince boyunlu imbiklerinde yapılmaktadır. Distile edilen alkol Islay adasında yeralan depolarda olgunlaştırılmakta ve tüm proseslerde kullanılan su Islay adasından temin edilmektedir. Marka bazı ekspresyonlarında %100 Islay arpası kullanarak gerçek bir Islay viskisi üretmeyi amaçlamaktadır.

Port Charlotte Scottish Barley 40ppm seviyesinde Turbaya sahip olan bir ekspresyon. Baş damıtımcı Jim McEwan tarafından seçilen fıçılar ile ortaya çıkan ekspresyon, içeriğinde %100 İskoç arpası barındırmaktadır ve %50 alkol oranı ile şişelenmiştir.

Tadım Notları

Burun

Turba, narenciye, malt, karabiber, kuru meyve, tereyağ ve çiçeksi kokular.

Skor: 83

Damak

Narenciye, turba, karamel, tatlı malt, karabiber, fındık, kuru meyve ve tereyağlı kurabiye tatları.

Skor: 87

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Turba, tatlı malt, narenciye ve karamel aromaları.

Skor: 85

Genel

Bruichladdich Port Charlotte Scottish Barley, alkol derecesine göre yumuşak bir deneyim sunan bir ekspresyon. Kıvamlı, dolgun yapısı ile doyurucu bir viski olarak karşımıza çıkan port charlotte denenmeyi kesinlikle hakediyor.

Skor: 85

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et