Naked Grouse Blended Malt

Yazan: theviski
3554 görüntüleme
Viski: Naked Grouse Blended Malt
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Macallan ve Highland Park
Şişeleyici: Naked Grouse
Köken: İskoçya
Tip: Malt Harmanı
Yaş: NAS

The Famous Grouse’un temelleri, 1896 yılında Matthew Gloag’un harmanladığı bir viskiye The Grouse ismini vermesiyle atılmıştır. O dönemde işletmenin adı Matthew Gloag & Son iken 1905 yılında günümüzdeki ismi olan The Famous Grouse olarak tescillenmiştir. Günümüzde halihazırda markanın logosunda kullanılan keklik çizimi, markanın kurucusu Matthew Gloag’un kızı Phillippa’nın çizimini temel almaktadır. 1970 yılında markanın üçüncü kuşak sahibi Matthew Frederick Gloag’ın vefatından sonra aile, işletmeyi Highland Distillers grubuna satmıştır. Highland Distillers ise 1999 yılında Edrington Group tarafından satın alınmış ve günümüzde Edrington Group bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir.

2017 yılında üretimi duran Naked Grouse harmanın yerine, aynı şişeleme ve isimle içerisinde Macallan ve Highland Park maltlarının ağırlıkta olduğu malt harmanı bir viski olarak tekrar piyasaya sürüldü. Naked Grouse Blended Malt, ilk dolum oloroso şeri fıçılarında olgunlaştırılmaktadır.

Tadım Notları

Burun

Şeri etkisinde koyu meyve, karamel, baharat, vanilya, muz, malt, çimensi, odunsu ve çiçeksi kokular.

Skor: 80

Damak

Şeri etkisinde koyu meyve, baharat, karabiber, vanilya, kuru meyve, kuru yemiş, narenciye ve kuru üzüm tatları.

Skor: 82

Bitiş

Orta bir bitiş. Karamel, kuru meyve, koyu meyve, kuru üzüm, kuru yemiş ve baharat aromaları.

Skor: 78

Genel

Naked Grouse Blended Malt keyifli içimi belirgin hatları ile gerçekten güzel bir tecrübe yaşatıyor. Malt harmanı sevenler için denenmesi gereken bir viski olmasının yanı sıra uygun fiyatı ile günlük içim için kuvvetli bir aday.

Skor: 80

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et