Lagavulin Distillery Edition 2017

Yazan: theviski
983 görüntüleme
Viski: Lagavulin Distillery Edition 2017
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Lagavulin
Şişeleyici: Lagavulin
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 16

İskoçya’nın Islay bölgesinin efsanevi damıtımevi Lagavulin, resmi olarak 1816 yılında faaliyetine başlamıştır. Şu anda dünyanın en büyük alkollü içecek şirketlerinden biri olan Diageo bünyesinde faaliyet gösteren damıtımevi, bölgedeki diğer damıtımevlerinden farklı olarak uyguladığı yavaş distilasyon yöntemi ve armut şeklinde basık imbikleri ile ünlüdür. Lagavulin okunuşu Lag a’ Mhuilinn şeklinde olup, Keltçede kelime karşılığı değirmen oyuğu şeklindedir.

Lagavulin Distilers Edition 2017 damıtımevinin 2001 yılında fıçıladığı ve 2017 yılında şişelediği 16 yıllık bir ekspresyon olarak karşımıza çıkan ekspresyonPedro Ximenez Şeri fıçılarında bitiş verilmesinin ardından %43 alkol oranı ile şişelenemektedir.

Tadım Notları

Burun

Turba, karamel, karanfil ve koyu meyve kokuları.

Skor: 86

Damak

Malt, turba, iyot, koyu meyve, karamel ve odunsu tatlar.

Skor: 87

Bitiş

Uzun bir bitiş. Turba, koyu meyve, karamel ve tatlı aromalar.

Skor: 88

Genel

Lagavulin Distiller’s Edition 2017 koyu meyve ve is tatlarının güzel bir harmanı olarak dengeli profili ile her yudumda bize keyifli anlar yaşatıyor. Lagavulin Distiller’s Edition her serisinin sınırlı sayıda olması ve birdaha devamının olmaması ise şişenin içimizi burkan tarafı.

Skor: 87

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et