Kilchoman Loch Gorm 2021

Yazan: theviski
615 görüntüleme
Viski: Kilchoman Loch Gorm 2021
Alkol Oranı: %
Damıtım Evi: Kilchoman
Şişeleyici: Kilchoman
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: TBV

Kilchoman damıtımevi 2005 yılında daha önceden bağımsız şişelemeler yapmakta olan Anthony Wills tarafından Islay adasında kurulmuştur. Kilchoman 124 yıllık uzun bir aradan sonra Islay adasında yeni inşa edilen ilk damıtımevidir. Üretimde “farm distellery” çiftlik damıtımevi prensibini uygulayan Kilchoman bu durumdan dolayı kendi maltlanmış arpasını kendi bünyesinde üretip, kendi kendine yeten bir tesis olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. İlk açıldığında yıllık 240.000 litre alkol üretimi yapan damıtımevi, 2019 yılında yaptığı yatırımla kapasitesini iki katına çıkarıp yıllık 480.000 litre kapasiteye ulaşmıştır.

Damıtımevinin 2011 ve 2012 yıllarında dolumunu gerçekleştirdiği 24 Oloroso şeri fıçısının 2021 yılında evlendirilmesinin ardından %46 alkol oranıyla soğuk filtrasyon ve renklendirme işlemi uygulanmadan sadece 17.000 adet şişelenen ekspresyonun turba seviyesi 50ppm dir.

Tadım Notları

Burun

Turba, tuz, toprak, kimyon, baharat, kuru meyve, kavrulmuş badem ve odunsu kokular.

Skor: 88

Damak

Turba, yosun, bitter çikolata, toprak, kuru yemiş ve vişne tatları.

Skor: 89

Bitiş

Uzun süreli bir bitiş. Turba, yosun, kuru yemiş, tentüdiyot ve odunsu aromalar.

Skor: 88

Genel

Kilchoman Loch Gorm Islay adasının en genç damıtımevinin ufak üretim hacminde özenle ortaya çıkardığı lezzetli ve kuvvetli ekspresyonlarından. Sahip olduğu profilleri net bir şekilde aktaran ekspresyon kesinlikle denenmeyi hakediyor.

Skor: 88

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et