Jimsher Saperavi Cask

Yazan: theviski
418 görüntüleme
Viski: Jimsher Saperavi Cask
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Kartavelli Damıtım evi
Şişeleyici: Jimsher
Köken: Gürcistan
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Jimsher Seperavi Cask Gürcistan’nın 8000 yıldan fazla şarap kültürüne sahip olmasından yola çıkarak iş adamı Jimsher Chkaidze tarafından kurulan marka, damıtılan alkolün Gürcü Şarap türü olan “Saperavi”(kırmızı sek şarap) fıçılarında olgunlaştırılarak ilk ekspresyonunu çıkarıyor. Bu ekspresyon aynı zamanda ilk Gürcü viskisi olması özelliğinide taşıyor. Marka şu anda hali hazırda üç ekspresyonu ile piyasada bulunuyor. Bunlardan birisi Saperavi Cask. Diğerleri ise Tsinandali Cask (Sek Beyaz Şarap fıçılarında yıllandırılmış) ve Brandy Cask (Gürcü Brandy fıçılarında yıllandırılmış).

Jimsher Seperavi Cask şarapları ile ünlü Gürcistanın Saperavi kırmızı şarap fıçılarında olgunlaştırılmış bir ekspresyon.

Tadım Notları

Burun

Uhu, karamel, baharat, vanilya, koyu meyve, üzüm, şıra, muz, narenciye ve buruk kırmızı şarap kokuarı.

Skor: 69

Damak

Koyu meyve, üzüm, baharat, karabiber, zencefil, bitter, vaniya, kuru meyve, kuru yemiş, narenciye ve muz tatları.

Skor: 66

Bitiş

Orta uzunlukta bir bitiş. Kuru Yemiş, üzüm ve vanilya aromaları.

Skor: 64

Genel

Jimsher Saperavi Cask yeni bir markanın ilk ekspresyonlarından. Viski üretimi ve dolayısı ile kültürü olmayan bir ülke için değerlendirdiğimizde güzel bir deneme olduğunu söyleyebiliriz. Ancak global için biraz daha çalışmaları gerektiği kanısındayım.

Skor: 66

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et