Jimsher Brandy Cask

Yazan: theviski
653 görüntüleme
Viski: Jimsher Brandy Cask
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Kartavelli Damıtım evi
Şişeleyici: Jimsher
Köken: Gürcistan
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Jimsher Brandy Cask Gürcistan’ın 8000 yıldan fazla şarap kültürüne sahip olmasından yola çıkarak iş adamı Jimsher Chkaidze tarafından kurulmuştur. Marka, damıtılan alkolün Gürcü kırmızı şarap türü olan “Saperavi” fıçılarında olgunlaştırılarak ilk ekspresyonunu ortaya çıkartmıştır. Bu ekspresyon aynı zamanda ilk Gürcü viskisi olması özelliğini de sahiptir. Marka şu anda halihazırda üç ekspresyonu ile piyasada yer almaktadır. Bunlardan birisi Saperavi Cask, diğerleri ise Tsinandali Cask (sek beyaz şarap fıçılarında yıllandırılmış) ve Brandy Cask (Gürcü brendi fıçılarında yıllandırılmış) şeklinde satışa sunulmaktadır. Şaraplarının yanı sıra brendi üretimi ile de hatırı sayılır bir üne sahiptir.

Jimsher Brandy Cask Gürcistan’nın ünlü brandy fıçılarında olgunlaştırılmış bir ekspresyondur.

Tadım Notları

Burun

Olgun meyve, karamel, brandy fıçısından gelen tatlı koyu meyve kokuları, kuru meyve ve baharat kokuları.

Skor: 72

Damak

Zayıf bir damak profili. Koyu meyve, karamel, baharat, karabiber ve çiğ alkol tatları.

Skor: 68

Bitiş

Kısa-Orta bir biti. Olgun meyve, koyu meyve, narenciye ve kuru meyve aromları.

Skor: 68

Genel

Jimsher Brandy Cask yeni bir markanın ilk ekspresyonlarından. Viski üretimi ve dolayısı ile kültürü olmayan bir ülke için değerlendirdiğimizde güzel bir deneme olduğunu söyleyebiliriz. Ancak global için biraz daha çalışmaları gerektiği kanısındayım. Ancak Brandy fıçısı karakterinin markanın şarap fıçısı ekspresyonlarına göre daha başarılı olduğunuda söylemeliyim.

Skor: 69

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et