Hakushu Distiller’s Reserve

Yazan: theviski
578 görüntüleme
Viski: Hakushu Distiller’s Reserve
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Hakushu
Şişeleyici: Suntory
Köken: Japonya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Hakushu damıtımevi 1973 yılında Kaikoma dağının eteklerindeki ormanda japon Suntory firması tarafından kurulmuştur. 1981 yılında damıtımevinin doğu kanadına kapasiteyi arttırmak adına ikinci bir damıtımevi daha kurulmuş olup damıtımevi şu anda Hakushu Batı ve Hakushu doğu olarak üretimine devam etmektedir.

2014 yılında damıtımevinin ekspresyonları arasına katılan Hakushu Distiler’s Reserve içinde markanın baş harmanlayıcısı Shinji Fukuyo tarafından özenle seçilen Amerikan meşe fıçılarda olgunalştırılmış ve en genci 8 yıllık olmak üzere geniş yaş aralığındaki viskilerden ortaya çıkan yaş belirtmeyen bir ekspresyon olarak karşımıza çıkıyor.

Tadım Notları

Burun

Narenciye, salatalık, elma, armut, çiçeksi ve çimensi kokular.

Skor: 88

Damak

Vanilya, bal, elma ve çiçeksi tatlar.

Skor: 74

Bitiş

Orta uzunlukta bir bitiş. Elma, armut, çiçeksi ve odunsu aromalar.

Skor: 71

Genel

Hakushu Distiller’s Reserve burunda o kadar güzel kokuların harmonisine sahipki damakta ve bitişte bu noktaya erişmesini asla beklemiyordum keza erişemedide. Ancak burundaki profiller zayıf olarak damak ve bitişte bizlere eşlik ediyor ve insanda şişeyi her gördüğünde açıp koklama hissi uyandırıyor.

Skor: 72

Burun

Fazlasıyla floral buram buram çiçek kokuları, mentol, kesilmiş çimen, parfüm olarak kullanmak isteyeceğim kadar muhteşem bir burun.

Skor: 91

Damak

Burundan sonra yükselen beklenti maalesef damakta karşılık bulamıyor, kötü demiyorum ama o burundan sonra…. Nane, mentol ve limonsu bir damak.

Skor: 76

Bitiş

Orta-kısa uzunlukta, çok hafif bir is ve biraz kurutucu bir bitiş.

Skor: 68

Genel

Muhteşem bir burun, iyi bir damak, vasat bir bitiş. 12 yıllık ekspresyonun geri dönmesi dileğiyle.

Skor: 78

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et