Hakushu 12

Yazan: theviski
485 görüntüleme
Viski: Hakushu 12
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Hakushu
Şişeleyici: Hakushu
Köken: Japonya
Tip: Tek Malt
Yaş: 12

Hakushu damıtımevi 1973 yılında Kaikoma dağının eteklerindeki ormanda japon Suntory firması tarafından kurulmuştur. 1981 yılında damıtımevinin doğu kanadına kapasiteyi arttırmak adına ikinci bir damıtımevi daha kurulmuş olup damıtımevi şu anda Hakushu Batı ve Hakushu doğu olarak üretimine devam etmektedir.

Hakushu 12 damıtımevinin ilk dolum Amerikan meşe fıçılarda 12 yıl boyunca olgunlaştırdığı viskilerin %43 alkol oranıyla şişelemesiyle ortaya çıkan bir ekspresyon. 2018 yılında Japon viskilerine olan taleplerin iyice artması sonucunda üretimine ara verilen ekspresyon, 2020 Mart ayı itibariyle sınırlı sayıda tekrar satışa sunulmuştur. Hakushu 12 International Whisky Competition 2015’te dünyanın en iyi viskisi seçilmiştir.

Tadım Notları

Burun

Klasik çiçek bahçeli ve tropik meyve (mango, ananas, muz) kokulu Hakushu burnu.

Skor: 92

Damak

Yine bir Hakushu klasiği olarak burunda vaadettiğini damakta veremiyor. Narenciye ve baharat ön planda.

Skor: 80

Bitiş

Baharatlı ve ortayı aşan bir bitiş

Skor: 84

Genel

Disteller’s reserve’den daha güçlü bir damak olsa da burunun yarattığı beklentiyi tadınca karşılayamaması en büyük handikabı. Single malt ama kör tadımda blended derdim zira damakta tahıl etkisi var gibi bir hissiyat bırakıyor.

Skor: 85

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et