Cutty Sark 18

Yazan: theviski
2541 görüntüleme
Viski: Cutty Sark 18
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Macallan ve Highland Park
Şişeleyici: Cutty Sark
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: 18

İsmini Çin’den İngiltere’ye çay taşımak üzere 1869 yılında inşa edilen ve zamanın en hızlı ticaret gemisi olan Cutty Sark’tan alan damıtımevi, 1923 yılında faaliyete başlamıştır. 1955 yılından bu yana şişelerinde İsveçli ressam Carl Georg August Wallin tarafından çizilmiş Cutty Sark resmini kullanmaktadır.

Markanın en bilinen ekpresyonlarından biri olan Cutty Sark 18,  harmanında Macallan ve Highland Park gibi prestijli maltları barındırmaktadır. Bourbon ve olorosso şeri fıçılarında yıllandırılan bu ekspresyon %43 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Karamel, çiçeksi kokular, vanilya, sütlü çikolata, koyu meyve, kuru üzüm, narenciye, limon, ve baharat kokuları.

Skor: 81

Damak

Karamel, vanilya, çiçeksi tatlar, narenciye, baharat ve koyu meyve tatları.

Skor: 79

Bitiş

Orta bir bitiş. Karamel, vanilya, narenciye, koyu meyve, kuru üzüm meşe ve krema aromaları.

Skor: 80

Genel

Cutty Sark 18 yumuşak içimli olması ve tatları bize dengeli bir şekilde sunması ile gerçekten çok hoş bir harman viski olarak karşımıza çıkıyor. 18 yıllık bir harman viski için kolay bulunabilir ve uygun fiyata sahip olması ise işin cabası.

Skor: 80

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et