Cutty Sark 12

Yazan: theviski
644 görüntüleme
Viski: Cutty Sark 12
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Cutty Sark
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: 12

İsmini Çin’den İngiltere’ye çay taşımak üzere 1869 yılında inşa edilen ve zamanın en hızlı ticaret gemisi olan Cutty Sark’tan alan marka, 1923 yılında faaliyete başlamıştır. 1955 yılından bu yana şişelerinde İsveçli ressam Carl Georg August Wallin tarafından çizilmiş Cutty Sark resmini kullanmaktadır.

İçeriğinde Macallan ve Highland Park gibi prestijli maltları barındıran Cutty Sark 12 ilk olarak hafızalarda yer eden 8 köşeli yeşil şişesiyle 1980’lerde piyasaya sunulmuştur. Cutty Sartk 12 International Wine & Spirit Competition 2013’de Deluxe Blend kategorisinde ve World Whiskies Awards 2014’de Scotch Blend 12 Years and Under kategorisinde altın madalya kazanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Tuz, tereyağ, tahıl, kuru üzüm, armut, narenciye, karamel, zencefil, tropik meyve ve odunsu kokular.

Skor: 82

Damak

Narenciye, kuru yemiş, kuru meyve, vanilya, bal, koyu meyve, baharat ve odunsu tatlar.

Skor: 80

Bitiş

Orta Uzunlukta bir bitiş. Kuru meyve, bal, kuru yemiş ve odunsu aromalar.

Skor: 78

Genel

Cutty Sark 12 uygun fiyatıyla dikkati çeken kolay ve keyifli içim sunan bir ekspresyon olarak, ünlü viski yazarı Micheal Jackson’un “whisky for beach” (plaj viskisi) tanımını hakediyor.

Skor: 80

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et