West Cork 12 Port Cask

Yazan: theviski
339 görüntüleme
Viski: West Cork 12 Port Cask
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: West Cork
Şişeleyici: West Cork
Köken: İrlanda
Tip: Tek Malt
Yaş: 12

West Cork damıtımevi, 2003 yılında John O’Connel, Ger McCarthy, ve Denis McCarthy tarafından İsviçre üretimi iki adet ufak imbik ile kurulmuştur. 2017 yılında Skibbereen’deki yeni damıtımevine taşınan genç firma şu anda 8 çanak imbik ile yılda 4.5 milyon litre alkol üretiyor ve imbiklerinin dünyanın en hızlı imbikleri olduğunu iddia etmektedir.

2016 yılında West Cork damıtımevinin çıkarttığı 12 yıllık üçlü serisinin tatlı bir şarap türü olan 6 ay süreyle Douro Superior Porto Şarabı fıçılarında bitiş verilmiş üyesi olan West Cork 12 Port Cask, kullanılmış burbon fıçılarda olgunlaştırılıyor. Üç kez distile edilen alkolden üretilen ekspresyon sınrılı sayıda %43 alkol oranı ile şişeleniyor.

Tadım Notları

Burun

Koyu meyve, bal, narenciye, karamel, meşe, sakız, tropik meyve ve çiçeksi kokular.

Skor: 88

Damak

Tropik meyven, bal, vanilya, koyu meyve, vişne ve meşe tatları. Kreamamsı ve dengeli bir yapı.

Skor: 86

Bitiş

Orta- Uzun bir bitiş. Koyu meyve, karamel, vişne ve tropik meyve aromaları.

Skor: 81

Genel

West Cork 12 Port Cask’in burun, damak ve bitişteki uyumu her yudumda insana ayrı keyif yaşatıyor. Bitirdiğim kadehten etrafa yayılan kokular bile bu keyifi biraz daha sürdürmemi sağladı. Görüldüğü yerde denenmesini şiddetle tavsiye ederim.

Skor: 85

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et