The Arran Malt Amarone Cask Finish

Yazan: theviski
621 görüntüleme
Viski: The Arran Malt Amarone Cask Finish
Alkol Oranı: %50
Damıtım Evi: Arran
Şişeleyici: Arran
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Arran 1994 yılında Harold Currie ( Chivas firmasının eski direktörü) tarafından Lochranza Arran adasında kurulan genç damıtımevidir. Damıtımevindeki alan yetersizliğinden dolayı fıçıları Springbank firmasının depolarında saklanmaktadır ve damıtımevi hem meraklılara hem de yatırımcılara kendi fıçılarını alabilme imkanı sunmaktadır. Arran damıtımevi yıllık 750.000 litre üretim kapasitesine sahiptir ve çoğunluğunu kendi malt viskileri için kullanmaktadır. Ancak ufak bir kısmı Robert Burns harman viskilerine girmektedir.

Arran damıtımevi şu anda Arran adasında faaliyet gösteren tek damıtımevidir. The Arran Amarone Cask Finish belirtilmeyen bir süre geleneksel meşe fıçılarda olgunlaştıktan sonra İtalyan şarabı olan Amarone fıçılarında bitiş verilen, yaş belirtilmeyen ve bulunması bir zor bir ekspresyondur.

Tadım Notları

Burun

Koyu meyve, bitter, karamel, narenciye, nişasta, vanilya, armut, kuru yemiş ve çiçeksi kokular.

Skor: 82

Damak

Bitter çikolata, karamel, meşe, vanilya, armut, koyu meyve, kuru meyve, kuru yemiş, nişasta ve odunsu tatlar. Kıvamlı ve dengeli bir yapı.

Skor: 83

Bitiş

Orta-Uzun bir bitiş. Bitter çikolata, koyu meyve, kuru meyve, kuru üzüm, kuru yemiş ve meşe aromaları.

Skor: 83

Genel

The Arran Malt Amarone Cask Finish keyifli bir içime ve dengeli profilleri olan güzel bir viski. %50 gibi bir alkol oranına sahip olmasına rağmen hiç rahatsız etmeden rahat bir şekilde yudumlanıyor.

Skor: 82

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et