The Arran Machrie Moor Batch #6

Yazan: theviski
435 görüntüleme
Viski: The Arran Machrie Moor Batch #6
Alkol Oranı: %46
Damıtım Evi: The Arran
Şişeleyici: The Arran
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: YBV

Arran 1994 yılında Harold Currie ( Chivas firmasının eski direktörü) tarafından Lochranza Arran adasında kurulan genç damıtımevidir. Damıtımevindeki alan yetersizliğinden dolayı fıçıları Springbank firmasının depolarında saklanmaktadır ve damıtımevi hem meraklılara hem de yatırımcılara kendi fıçılarını alabilme imkanı sunmaktadır. Arran damıtımevi yıllık 750.000 litre üretim kapasitesine sahiptir ve çoğunluğunu kendi malt viskileri için kullanmaktadır. Ancak ufak bir kısmı Robert Burns harman viskilerine girmektedir. Arran damıtımevi şu anda Arran adasında faaliyet gösteren tek damıtımevidir.

Arran Machrie Moor ilk kez 2010 yılında piyasaya sunulmuştur. Yaş belirtmeyen ekspresyon olgunlaşma sürecini burbon fıçılarda geçirmektedir. Soğuk filtrasyon uygulanmayan ve renklendirici karamel içermeyen ekspresyon %46 alkol oranıyla şişelenmektedir.

 

Tadım Notları

Burun

Narenciye, tereyağlı kurabiye, ananas, turba, ve malt kokuları.

Skor: 84

Damak

Turba, tereyağlı kurabiye, narenciye, malt, ananas, vanilya, limon kabuğu, kuru yemiş, karamel, baharat ve çiçeksi tatlar.

Skor: 88

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Turba, narenciye, malt ve çiçeksi aromalar.

Skor: 86

Genel

The Arran Machrie Moor Batch #6 turba ve narenciye karakterlerinin birbirleriyle muhteşem bir uyuma sahip olabileceğini ispatlayan bir ekspresyon. Turbalı viskilere farklı bir bakış açısı getirmişler desem yerinde bir tespit olur. Turbalı viski severlerin kesinlikle denemesi gereken bir ekspresyon.

Skor: 86

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et