Monkey Shoulder

Yazan: theviski
10945 görüntüleme
Viski: Monkey Shoulder
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Balvenie, Glenfiddich, Kinivie
Şişeleyici: Monkey Sholuder
Köken: İskoçya
Tip: Malt Harmanı
Yaş: NAS

Monkey Shoulder, dünyaca ünlü Glenfiddich, Balvenie, Kininvie damıtımevlerinin sahibi Grant ailesinin 2005 yılında ilk kez ortaya çıkardığı bir malt harmanı. Markanın ismi, damıtımevlerinde ıslatılıp filizlenmeye başlayan arpaları havalandıran kürek işçilerinin, bu eforlu işi yaparlarken yıllar içinde omuzlarının yükselmesi sonucu ortaya çıkan duruma “Monkey Shoulder” ( Maymun Omuzu ) denilmektedir ve bu emekçileri anmak için verilmiştir. Marka altında 2005 yılında aynı isimle çıkan Monkey Shoulder ve Monkey Shoulder “Smokey Monkey” adıyla iki ekspresyon bulunmaktadır. 2017 yılı itibari ile 311.000 kasa satış yapmıştır.

 

Tadım Notları

Burun

Malt, kuru meyve, karamel, bal, vanilya, koyu meyve, tarçın, baharat ve karanfil kokuları.

Skor: 82

Damak

Baharat, koyu meyve, vanilya, bal, karamel, kuru yemiş, çimensi ve çiçeksi tatlar.

Skor: 83

Bitiş

Orta bir bitiş. Baharat, koyu meyve, kuru yemiş ve karamel aromaları.

Skor:81

Genel

Monkey Shoulder keyifli içim sunması ve kolay bulunabilirliği ile gerçekten keyif veren bir mal harman viskisi. Açıkçası ülkemizde çok fazla malt harman viski bulma şansımız olmasada iyilerinden diye nitelendirebileceğimiz Monkey Shoulder a erişimimizin kolay olması gayet sevindirici.

Skor: 82

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et