Lauder’s Sherry Edition Oloroso Cask

Yazan: theviski
427 görüntüleme
Viski: Lauder’s Sherry Edition Oloroso Cask
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Lauder’s
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Lauder’s markasının hikayesi 1834 yılına kadar, Glasgow’da bulunan tarihi Royal Lochnagar Mahsenine kadar gitmektedir. Archibald Lauder’ın mahsenleri satın almasının ardından bodrum katında içki servisi yapılan bir berber dükkanıyla beraber faliyete geçen bir bar olarak tekrar ün kazanmaya başlaya mahsen adını ilerleyen zamanda Lauder’s bar olarak değiştirip harmanlama teknikleriyle ön plana çıkmaya başlıyor.

Lauder’s Sherry Edition Oloroso Cask markanın Art of Blending serisinin ilk ekspresyondur. Oloroso Şeri fıçılarında olgunlaştırılan harman viskiler ve içi yakılımış burbon fıçılarda olgunlaştırılan harman viskilerin evlendirilmesi’nin ardından tekrar oloroso şeri fıçılara alınan ekspresyon %40 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Aseton, baharat, vanilya, sütlü çikolata, narenciye, tuz, tahıl, acı vişne ve odunsu kokular.

Skor: 74

Damak

Koyu meyve, baharat, sütlü çikolata, kuru yemiş, kuru meyve portakal kabuğu, karanfil ve odunsu tatlar.

Skor: 75

Bitiş

Orta süreli bir bitiş. Koyu meyve, baharat, kuru yemiş ve kuru meyve aromaları.

Skor: 72

Genel

Lauder’s Oloroso Cask genç bir viski olduğunu burun, damak ve bitiş profillerinde net bir şekild ifade ediyor. Tahıl tatlarını her fırsatta aktarsada şeri fıçı dokunuşu fıçı etkisinin ne kadar önemli olduğunu tekrar hatırlatıyor.

Skor: 74

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et