Lauder’s Port Edition Ruby Cask

Yazan: theviski
460 görüntüleme
Viski: Lauder’s Port Edition Ruby Cask
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Lauder’s
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Lauder’s markasının hikayesi 1834 yılına kadar, Glasgow’da bulunan tarihi Royal Lochnagar Mahsenine kadar gitmektedir. Archibald Lauder’ın mahsenleri satın almasının ardından bodrum katında içki servisi yapılan bir berber dükkanıyla beraber faliyete geçen bir bar olarak tekrar ün kazanmaya başlaya mahsen adını ilerleyen zamanda Lauder’s bar olarak değiştirip harmanlama teknikleriyle ön plana çıkmaya başlıyor.

Lauder’s Port Edition Rubby Cask markanın Art of Blending serisinin ikinci ekspresyondur. Ruby Porto fıçılarında olgunlaştırılan harman viskiler ve içi yakılımış burbon fıçılarda olgunlaştırılan harman viskilerin evlendirilmesi’nin ardından tekrar Ruby Porto fıçılara alınan ekspresyon %40 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Tahıl, uhu, koyu meyve, kiraz, karamel, vanilya, tropik meyve, baharat ve kekremsi kokular

Skor: 74

Damak

Koyu meyve, karabiber, tarçın, tahıl, kestane balı, kuru meyve ve kuru yemiş tatları.

Skor: 74

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Koyu meyve, baharat, kuru meyve, şarabi tatlar,kuru yemiş ve odunsu aromalar.

Skor: 75

Genel

Lauder’s Ruby Cask kadehe ilk koylduğunda sahip olduğu sentetik aromalar ile biraz rahatsız ediyor ancak havalandıkça bu sentetik hava en alt düzeye iniyor. Fıçının bir viski için ne kadar önemli olduğunu gösteren bir ekspresyon.

Skor: 74

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et