Kamiki Blended Malt

Yazan: theviski
1633 görüntüleme
Viski: Kamiki Blended Malt
Alkol Oranı: %48
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Yoshina
Köken: Japonya
Tip: Malt Harmanı
Yaş: NAS

Kamiki, Osaka merkezli Yoshino Spirits firması tarafından harmanlanıp, olgunlaştırılıp, şişelenmektedir. Kamiki ismi, Japonca Kami (tanrı) iki (nefes) yani Tanrının Nefesi anlamına gelmektedir. Şişe ve etiket tasarımı bir Türk tasarımcısı olan Erhan Özden tarafından yapılmıştır.

Kamiki Blended Malt Whisky ilk kez 2017 yılında şişelenmiştir. İçeriğinde belirtilmeyen Japon malt viskileriyle ( muhtemelen Shinsu Mars Damıtımevi ) birlikte, dünyanın çeşitli yerlerinden tedarik edilen malt viskileri barındırmaktadır. Olgunlaştırma süreciyle ilgili bilgi verilmeyen Kamiki’yi özel kılan durum ise Yoshino Sugi cinsi Japon Sedir ağacından fıçılarda bitiş verilmesidir. Bu da Kamiki’ye sedir ağacında olgunlaştırılan ilk viski olma ünvanını kazandırmaktadır. %48 alkol oranıyla şişelenen Kamiki Blended Malt Whisky soğuk filtrasyon işlemine tabi tutulmamaktadır.

Tadım Notları

Burun

Sedir ağacı, koyu meyve, kumkuat, toprak, bal, elmalı tart, narenciye, kuru kayısı, tuz ve orman esintisi kokuları.

Skor: 85

Damak

Mentol, kayısı, kumkuat, kuru erik, çam balı, sedir ağacı, siyah üzüm, toprak, yeşil çay ve anason tatları.

Skor: 86

Bitiş

Uzun süren bir bitiş. Nane, sedir ağacı, yeşil çay ve anason aromaları.

Skor: 88

Genel

Kamiki Blended Malt farklı ve çok keyifli bir içim deneyimi yaşatan bir malt harmanı. Nevi şahsına münasır karakterleri, damaktaki dolgun ve kıvamlı yapısını tamamlayan uzun süren bitişi ile denemeyi hakediyor. Kamiki Blended Malt için doyurucu bir ekspresyon olduğunu söylemek yerinde bir tespit olacaktır.

Skor: 86

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et