Kamiki Blended Malt Sakura Wood

Yazan: theviski
1873 görüntüleme
Viski: Kamiki Blended Malt Sakura Wood
Alkol Oranı: %48
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Yoshina
Köken: Japonya
Tip: Malt Harmanı
Yaş: NAS

Kamiki, Osaka merkezli Yoshino Spirits firması tarafından harmanlanıp, olgunlaştırılıp, şişelenmektedir. Kamiki ismi, Japonca Kami (tanrı) iki (nefes) yani Tanrının Nefesi anlamına gelmektedir. Şişe ve etiket tasarımı bir Türk tasarımcısı olan Erhan Özden tarafından yapılmıştır.

Kamiki Blended Malt Whisky Sakura Wood ilk kez 2019 yılında şişelenmiştir. İçeriğinde belirtilmeyen Japon malt viskileriyle ( muhtemelen Shinsu Mars Damıtımevi ) birlikte, dünyanın çeşitli yerlerinden tedarik edilen malt viskileri barındırmaktadır. Olgunlaştırma sürecini sakura fıçılarında geçiren Kamiki Sakura Wood’a Yoshino Sugi cinsi Japon Sedir ağacından fıçılarda bitiş verilmektedir. %48 alkol oranıyla şişelenen Kamiki Blended Malt Whisky Sakura Wood soğuk filtrasyon işlemine tabi tutulmamaktadır.

Tadım Notları

Burun

Sakura, kestane, olgun muz, baharat, ay çiçek yağı, kuru meyve, acıbadem ve muz kokuları.

Skor: 81

Damak

Sakura, olgun yeşil üzüm, kestane, sedir ağacı, olgun muz, nane, kestane balı, çam ve çiçeksi tatlar.

Skor: 85

Bitiş

Uzun süreli bir bitiş. Baharat, sakura ve çiçeksi aromalar.

Skor: 82

Genel

Kamiki Sakura Wood burun, damak ve bitiş profillerinde Japon kiraz ağacı olan Sakura’nın kendine has profillerini hoş bir şekilde yansıtıyor. Sakura dokunuşu ekspresyonu farklı bir havaya büründürüyor. Ülkemizde de satışının olması ve nispeten kolay ulaşılıyor olması sayesinde denenmeyi hakediyor.

Skor: 83

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et