Jura Turas Mara

Yazan: theviski
611 görüntüleme
Viski: Jura Turas Mara
Alkol Oranı: %42
Damıtım Evi: Isle of Jura
Şişeleyici: Isle of Jura
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Jura damıtımevi, Jura adasının mülk sahibi Archibald Campbell tarafından 1810 yılında kurulmuştur. İlerleyen yıllarda damıtımevi bakıma muhtaç hale gelmiş ve 1884 yılında restore edilmiştir. Ancak bu restorasyon Jura damıtımevini bakımsızlık kaderinden kurtaramamıştır. 1950’lerde yerel ekonomiyi canlandırma hamlesi kapsamında Robin Fletcher ve Tony Riley-Smith tarafından Jura damıtımevine el atılmış ve 1963 yılında damıtımevinin yenilenmesi tamamlanmıştır. Bu tarihten sonra damıtımevi çeşitli maltlar üretmeye tekrar başlamıştır.

Bir travel retail ekspresyonu olan Jura Turas Mara 2014 World Whiskey Awards en iyi single malt ödülünü almıştır.

Tadım Notları

Burun

Narenciye, bal. Koyu meyve baskın.Kuru üzüm ve baharat.

Skor: 82

Damak

Damakta biraz kuru ,kıvamlı ve kompleks. Kuru meyve, kırımızı meyveler. Baharat oldukça belirgin. Meşe, kızarmış ekmek ve az biraz bitter notalarıyla zengin bir damak.

Skor: 83

Bitiş

Orta ve tatlı bitiş.

Skor: 83

Genel

4 farklı fıçıya giren Turas Mara genel olarak biraz kompleks bulsamda zengin, baskın karakterleri mevcut. Ödül almış bir travel retail ekspresyonu aynı zamanda.

Skor: 83

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et