Jim Beam

Yazan: theviski
6540 görüntüleme
Viski: Jim Beam
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Jim Beam
Şişeleyici: Jim Beam
Köken: Amerika Birleşik Devletleri
Tip: Bourbon
Yaş: NAS

Jim Beam’in kökeni, bir çiftçi olan Jacob Beam’in ilk fıçısını 1795 yılında satmasına kadar geriye uzanmaktadır. 1800’lü yılların sonlarından 1943 yılına kadar Old Tub ismiyle piyasada yer alan marka, 1943 yılında ailenin 4. Kuşak üyesi Albay James B. Beam tarafından günümüzdeki adına kavuşturulmuştur.

Jim Beam, Kentucky Straight Amerikan meşe fıçılarda %77 mısır, %13 tahıl ve %10 maltlanmış arpa kullanılarak elde edilen alkolün 4 yıl boyunca olgunlaştırılması ile oluşan bir ekspresyondur. 1795’te kurulan damıtımevi aile değerlerine sahip çıkarak 7 nesildir aynı kalite ve aynı aile tarafından işlerini devam ettirmektedir. Jim Beam White dünyanın en çok satan bourbon viskisidir.

Tadım Notları

Burun

Uhu, karamel, baharat, karabiber, kuru yemiş ve vanilya.

Skor: 67

Damak

Karamel, meşe, kuru yemiş ve vanilya tatları.

Skor: 67

Bitiş

Kısa – Orta bir bitiş. Baharat, kuru yemiş, ve karamel aromaları.

Skor: 69

Genel

Jim Beam kolay bulunabilirliği ve çok zengin aromalara ve baskın profillere sahip olmadığı için kokteyllerde kullanılmaya elverişli bir Bourbon.

Skor: 68

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et