Jim Beam Black Extra Aged

Yazan: theviski
4231 görüntüleme
Viski: Jim Beam Black Extra Aged
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Jim Beam
Şişeleyici: Jim Beam
Köken: Amerika Birleşik Devletleri
Tip: Bourbon
Yaş: NAS

Jim Beam’in kökeni, bir çiftçi olan Jacob Beam’in ilk fıçısını 1795 yılında satmasına kadar geriye uzanmaktadır. 1800’lü yılların sonlarından 1943 yılına kadar Old Tub ismiyle piyasada yer alan marka, 1943 yılında ailenin 4. Kuşak üyesi Albay James B. Beam tarafından günümüzdeki adına kavuşturulmuştur.

Jim Beam Black Extra Aged Uluslararası Wine & Spirits Yarışmasından 2016 yılında Bourbon dalında ödül alan bir viskidir. Jim Beam’in klasik ekspresyonuna göre Amerikan meşe fıçılarda daha uzun süre olgunlaştırılan Jim Beam Black Extra Aged bu sayede daha gövdeli, meşe ve karamel notalarını daha belirgin içeren bir forma bürünmüştür.

Tadım Notları

Burun

Karamel, vanilya, kuru yemiş ve meşe kokuları.

Skor: 70

Damak

Bal, vanilya, elma, armut, meşe, baharat ve eser miktarda is tatları.

Skor: 72

Bitiş

Orta bir bitiş. Karamel, vanilya, baharat ve meyvemsi aromalar.

Skor: 69

Genel

Jim Beam Black Extra Aged yaz aylarında buz eşliğinde keyifli bir yudum almak çin güzel bir bourbon. Extra Aged ibaresini meşe, karamel ve baharat tatlarının yoğunluğundaki artış ile daha güzel aktaran bu bourbon biraz kadehte havalandırılarak tüketilirse daha keyifli bir içim sunabiliyor.

Skor: 70

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et