J&B

Yazan: theviski
3987 görüntüleme
Viski: J&B
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: J&B
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: Nas

Geçmişi 1749 yılına kadar uzanan J&B Bologna’lı bir şarap tüccarı olan Giacomo Justerini tafaından Londra’ da kurulmuştur. Birleşik Krallık’a 60 yıl hükmeden (1760-1820) Kral III. George döneminde kraliyet hanesiyle iyi ilişkiler kuran Justerini ve devamında firması günümüze kadar bütün Birleşik Krallık Hane’lerinin tedarikçisi olmuştur. Günümüzde faaliyetlerine Diageo bünyesinde devam etmektedir.

J&B Rare, Justerini & Brooks firmasının ilk kez 1936 yılında piyasaya sunduğu bir harman viski. Harmanın merkezinde Knockando damıtımevinden gelen tek malt viskilerle birlikte başka, 42 çeşit malt ve tahıl viskisinden oluşuyor.

Tadım Notları

Burun

Çiğ alkol, vanilya, eser miktarda narenciye ve çiçeksi kokular.

Skor: 51

Damak

Çiğ alkolün ardından baharat, vanilya ve çiçeksi tatlar.

Skor: 46

Bitiş

Kısa bir bitiş. Vanilya, çiçeksi ve metalik aromalar.

Skor: 46

Genel

Her markete girdiğimizde gözümüze çarpan bir çok kişinin ise viskiye ilk girişte tecrübe ettiği bir viskidir J&B. Viski içmediğim dönemlerdeki disko toplu şişeleri bile hala aklımdadır. Bu başarılı diyebileceğimiz pazarlama stratejisinin aksine şişenin içinde karşılaştığımız viski maalesef o başarılı pazarlamayı hakeden bir yapıda bulunmamaktadır. Umarım bunun sebebi daha iyi ürünler bulduğumuz için J&B’yi artık beğenmemizdir.

Skor: 48

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et