J&B Jet 12

Yazan: theviski
1576 görüntüleme
Viski: J&B Jet 12
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Justerini & Brooks
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: 12

Geçmişi 1749 yılına kadar uzanan J&B Bologna’lı bir şarap tüccarı olan Giacomo Justerini tafaından Londra’ da kurulmuştur. Birleşik Krallık’a 60 yıl hükmeden (1760-1820) Kral III. George döneminde kraliyet hanesiyle iyi ilişkiler kuran Justerini ve devamında firması günümüze kadar bütün Birleşik Krallık Hane’lerinin tedarikçisi olmuştur. Günümüzde faaliyetlerine Diageo bünyesinde devam etmektedir.

J&B Jet 12, markanın artık üretimi olmaya bir ekspresyonu olarak en az 12 yıl olgunlaştırma süresine sahip 32 farklı malt ve tahıl viskisinin harmanlanması sonucu ortaya çıkan bir ekspresyon.

Tadım Notları

Burun

Limon, vanilya, tahıl, meşe, çiçeksi ve sentetik kokular.

Skor: 59

Damak

Limon, vanilya, meşe, tahıl, elma, çiçeksi ve çimensi tatlar.

Skor: 62

Bitiş

Kısa süreli bir bitiş. Limon, tahıl ve vanilya aromaları.

Skor: 51

Genel

J&B Jet 12 çok yumuşak içimli bir ekspresyon. Geleneksel J&B keskinliğini daha hafif bir şekilde yansıtıyor. Ancak bu hafiflik malesef aromalar içinde söz konusu. İlk yudumun ardından bitişe dair nerdeyse hiçbir şey kalmıyor.

Skor: 57

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et