Highland Park Spirit of the Bear

Yazan: theviski
1269 görüntüleme
Viski: Highland Park Spirit of the Bear
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Highland Park
Şişeleyici: Highland Park
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Highland Park, asıl mesleği kasap olan, gündüzleri kilisede görev yapan ve geceleri kaçak viski damıtı ile uğraşan Magnus Eunson tarafından 1798 yılında kuruldu. 1826 yılında resmi lisansını alan damıtımevi, Atlantik Okyanusunun Kuzey Denizi’ne dönüştüğü noktada, İskoçyanın en kuzeyindeki Orkney Adaları’nda yer almaktadır. Higland Park Damıtımevi, hala arpaları ıslatarak maltlama ve turba ile kurutma işini kendi bünyesinde yaparak, bu anlamda diğer damıtımevlerine kıyasla büyük fark yaratıyor. Highland Park ekspresyonları, Orkney adasından temin edilerek kullanılan turba etkisiyle ve kendine has aromasıyla tadanların çok kolaylıkla tanıyacakları bir karakter sunuyor.

Higland Park Spirit of the Bear üçlü travel retail serisinin bir üyesi olarak 2018 yılında yaş belirtmeyen bir ekspresyon olarak piyasaya sürüldü. Amerikan meşe ve kullanılmış şeri fıçılarda olgunlaştırılan ekspresyon %40 alkol oranı ile şişeleniyor.

Tadım Notları

Burun

İyot, yosun, karamel, elma, kuru meyve, üzüm, baharat, şeftali, çiçeksi ve odunsu kokular.

Skor: 80

Damak

İyot, yosun, kuru yemiş, bal zencefil, limon, odunsu, çiçeksi ve bitkisel tatlar.

Skor: 78

Bitiş

Orta bir bitiş. Karamel, kuru meyve, kuru üzüm, baharat ve limon aromaları.

Skor: 76

Genel

Higland Park Spirit of the Bear Travel Retail bir ürün olarak beklentilerimi karşıladı. Keyifli bir içim sunan ekspresyon güzel şişe tasarımıylada farklı bir albeni yaratıyor.

Skor: 78

Burun

İlk koklamayla hafif bir is dikkat çekiyor.Yumuşak , yakmayan meyveli ,bir burun. Beklemiş muz, şeftali.Tuzlu notalar derinden hissediliyor.

Skor: 80

Damak

Yağlı,yumuşak genç bir damak. Ne çok tatlı, ne çok isli, ne çok baharatlı, hepsinden birer tutam var. Sütlü çikolata , badem ezmesi, kuru incir, kahve, az biraz citrus.

Skor: 81

Bitiş

Bitişte bitter ve kahve hakim.Kısa.

Skor: 78

Genel

Yorucu olmayan, bitişte biraz zayıf olsa da keyifli bir ekspresyon. Yaz günleri de rahatlıkla içilebilir.

Skor: 80

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et