Glendalough Double Barrel

Yazan: theviski
868 görüntüleme
Viski: Glendalough Double Barrel
Alkol Oranı: %42
Damıtım Evi: Glendalough
Şişeleyici: Glendalough
Köken: İrlanda
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

GlendalaughDamıtımevi 2011 yılında beş İrlandalı arkadaşın girişimiyle İrlanda’nın Wicklow bölgesinde kuruluyor. Damıtımevi’ne adını veren Glendalaugh kelime anlamı olarak iki göl vadisi anlamına geliyor ve İrlanda’da antik bir yerleşim yeri. İskoç viskilerinden aşina olduğumuz glen ( vadi ) kelimesini isminde barındıran tek İrlanda viskisi olarak karşımıza çıkıyor. Marka logosunda Glendalaugh yerleşimini kuran 6.yy da yaşamış bir din adamı olan Aziz Kevin’i kullanıyor. Viski haricinde cin ve eski bir İrlanda yerel içkisi olan Poitin üretimide yapan damıtımevi günümüzde yedi farklı viski ekspresyonuyla biz viskiseverlerle buluşuyor.

Glendalaugh Double Barrel, görmeye çok aşina olmadığımız 42 derece alkolle şişeleniyor. Tek tahıldan imal edilen alkol,İrlanda geleneklerine uygun olarak üç kere distile edilen DoubleBarrel, yıllanma sürecini ex-bourbon fıçılarda geçirdikten sonra olorosso şeri fıçılarında bitiş veriliyor. Yaş belirtmeden şişelenen ekspresyon, The World SpiritsCompetition San Francisco’ da çift altın madalya aldı.

Tadım Notları

Burun

Karamel, şeri etkisinde koyu meyve, meşe, vanilya, kuru meyve, hafif uhu, vişne, olgun meyve ve olgun muz kokuları.

Skor: 81

Damak

Karamel, olgun meyve, koyu meyve, meşe, kuru meyve, baharat, tarçın ve kuru yemiş tatları.

Skor: 84

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Koyu meyve, marmelat, karamel, olgun meyve, meşe ve karabiber aromaları.

Skor: 79

Genel

Glendalough Double Barrel kendisini daha çok ikinci kadehten sonra sevdirebilecek bir viski. O yüzden biraz sabrederek içilmesi gereken ancak bu sabrın karşısında güzel sonuçlar ortaya çıkaran, belirgin karakterli burun ve damak profillerine sahip, keyifli içim vaadeden bir viski.

Skor: 81

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et