Glendalough 13 Mizunara Cask Finish

Yazan: theviski
365 görüntüleme
Viski: Glendalough 13 Mizunara Cask Finish
Alkol Oranı: %46
Damıtım Evi: Glendalough
Şişeleyici: Glendalough
Köken: İrlanda
Tip: Tek Malt
Yaş: 13

Glendalaugh Damıtımevi 2011 yılında beş İrlandalı arkadaşın girişimiyle İrlanda’nın Wicklow bölgesinde kuruluyor. Damıtımevi’ne adını veren Glendalaugh kelime anlamı olarak iki göl vadisi anlamına geliyor ve İrlanda’da antik bir yerleşim yeri. İskoç viskilerinden aşina olduğumuz glen ( vadi ) kelimesini isminde barındıran tek İrlanda viskisi olarak karşımıza çıkıyor. Marka logosunda Glendalaugh yerleşimini kuran 6.yy da yaşamış bir din adamı olan Aziz Kevin’i kullanıyor. Viski haricinde cin ve eski bir İrlanda yerel içkisi olan Poitinüretimide yapan damıtımevi günümüzde yedi farklı viski ekspresyonuyla biz viskiseverlerlebuluşuyor.

Glendalough 13 Mizunara Finish olgunlaşma süresi olan 13 yılını kullanılmış burbon fıçılarda geçirmesinin ardından Japon mizunara meşe fıçılarında bitiş verilen bir ekspresyon olarak %46 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Baharat (karabiber, tarçın) yoğun. Fıçının içinden viskiyi koklar gibi bir fıçı etkisi var burunda. Yeni dünya limon karışımı bir meyve etkisi var.

Skor: 86

Damak

Sarı elma, burundan bir tık az da olsa baharat (karanfil).

Skor: 84

Bitiş

Ortayı aşan baharatlı bir bitiş.

Skor: 82

Genel

Mizunaranın verdiği yeni dünya benzeri bahar meyveleri ve odunsu etki fark ediliyor. Tattığım en farklı İrlandalılardan.

Skor: 84

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et