Glen Talloch Choice

Yazan: theviski
5315 görüntüleme
Viski: Glen Talloch Choice
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Balblair, Knockdu, Speyburn
Şişeleyici: Glen Talloch
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Glen Talloch İskoçya menşeili bir viski şişeleyicisidir. Kendine ait bir damıtımevi olmayan Glen Talloch çeşitli damıtımevlerinden tedarik ettiği malt ve tahıl viskilerini harmanlayarak, pazarda üç farklı ekspresyonuyla yer almaktadır. Harmanlarının tarifleri konusunda şeffaf olan marka ekspresyonlarında Balblair, Knockdu, Speyburn ve Old Pulteney tek maltlarını kullanmaktadır.

Glen Talloch Rare & Old, markanın temel ekspresyonudur. İçeriğinde %30 oranında Balblair, Knockdu ve Speyburn damıtımevlerinden gelen malt viskileri barındıran Rare & Old ‘un kalan %70’lik kısmı ise tahıl viskileri ile tamamlanmaktadır. Beş yıllık olgunlaştırma sürecini ex-bourbon fıçılarda geçiren Rare & Old %40 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Karamel, baharat, narenciye, uhu, tahıl, esmer şeker, metalik ve çiçeksi tatlar.

Skor: 67

Damak

İlk yudumlarda damağı hırpalayan, yakan bir yapı. Karamel, meyan, baharat, narenciye,tahıl, portakal reçeli ve metalik tatlar.

Skor: 71

Bitiş

Kısa – Orta bir bitiş. Narenciye ve vanilya aromaları.

Skor: 65

Genel

Glen Talloch iyice havalandıktan sonra denenmesi gereken bir ekspresyon. İlk etapta aldığımız metalik notalar azalsada devam ediyor. İlk yudumlar damağı hırpalayan genç alkolle biraz yorucu.

Skor: 68

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et