Glen Talloch 8

Yazan: theviski
15557 görüntüleme
Viski: Glen Talloch 8
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Balblair, Old Pulteney
Şişeleyici: Glen Talloch
Köken: İskoçya
Tip: Malt Harmanı
Yaş: 8

Glen Talloch İskoçya menşeili bir viski şişeleyicisidir. Kendine ait bir damıtımevi olmayan Glen Talloch çeşitli damıtımevlerinden tedarik ettiği malt ve tahıl viskilerini harmanlayarak, pazarda üç farklı ekspresyonuyla yer almaktadır. Harmanlarının tarifleri konusunda şeffaf olan marka ekspresyonlarında Balblair, Knockando, Speyburn ve Old Pulteney tek maltlarını kullanmaktadır.

Glen Talloch Blended Malt 8 years old, markanın malt harmanı ekspresyonudur. İçeriğinde Balblair ve Old Pulteney damıtımevlerinden gelen malt viskileri barındıran Glen Talloch Blended Malt 8 years old, Sekiz yıllık olgunlaştırma sürecini ex-bourbon fıçılarda geçirip %40 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Malt, karamel, krema, vanilya, yeşil üzüm, kuru yemiş, marşmelov ve kayısı kokuları.

Skor: 79

Damak

Karamel, bal, jelibon, ayçiçek yağı, elma, kayısı, kuru meyve, baharat ve çiçeksi tatlar.

Skor: 80

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Karamel, vanilya, kuru meyve, baharat ve çiçeksi aromalar.

Skor: 77

Genel

Glen Talloch 8 ülkemizde deneyebileceğiniz en ucuz malt harmanı viski. Yumuşak içimli, havalandıkça güzelleşen yapısı keyifli bir içim sunuyor.

Skor: 79

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et