Glen Moray Elgin Classic

Yazan: theviski
4359 görüntüleme
Viski: Glen Moray Elgin Classic
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Glen Moray
Şişeleyici: Glen Moray
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Glen Moray damıtımevi 1897 yılında, Elgin bölgesinde bira üreten, Robert Thorne&Sons tarafından işletilen West Brewery’nin ( Bira fabrikasının) 2 adet imbik eklenerek damıtımevine dönüşmesiyle başlar. Damıtımevi ilk yıllarında, bir yangında ciddi hasar gören Aberlourdamıtımevinin yerine markanın üretimini yapar. 1924 yılında Glenmorangiedamıtımevinin sahipleri MacDonald veMuir ailesi tarafından satın alınan damıtımevi 1958’de ise ciddi bir yenilemeden geçer. 2004 yılında Glenmorangie LVMH (Louis Vuitton MoetHennessy) tarafından satın alınınca dört yıl kadar bu firma altında üretimine devam eden damıtımevi, 2008 yılında başka bir Fransız firması olan La Martiniquaise tarafından satın alınır ve günümüzde hala bu marka altında üretimine devam etmektedir.

Glen Moray Elgin Classic, giriş seviyesi diyebileceğimiz uygun fiyatlı tek malt bir ekspresyon. Yaş belirtilmeyen bu ekspresyon bütün yıllanma sürecini ex-bourbon fıçılarda geçiriyor ve 40 derece alkolle şişeleniyor. International Wine & Spirit Competition 2017 gümüş madalya ödüllü.

Tadım Notları

Burun

Meşe, malt, vanilya, kuru yemiş, yeşil üzüm, çiçeksi ve çimensi kokular.

Skor: 73

Damak

Meşe, ceviz, vanilya, karamel ve çiçeksi tatlar.

Skor: 76

Bitiş

Orta bir bitiş. Narenciye, baharat, tarçın ve krema aromaları.

Skor: 75

Genel

Şu anda iç pazarda bulabileceğimiz en ucuz tek maltlardan olması ve yumuşak karakterleri, belirgin hatları ile yazın bile buz koymadan rahat bir şekilde tüketilmeye elverişli olması ile kendisini sevdiren hoş bir günlük viski.

Skor: 75

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et