Dewar’s White Label

Yazan: theviski
3299 görüntüleme
Viski: Dewar’s White Label
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: John Dewar and Sons
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Dewar’s markası 1846 yılında John Dewar ve iki oğlu tarafından kurulmuştur. 1896 yılında market lideri pozisoyonu gelmesiyle bazı ödüller kazanmayıda başarmıştır. 1896 yılında Aberfeldy damıtımevini açarak üretimini arttırmıştır. 1925 yılında Distillers Company ye katılan marka 1986 yılında Guinness tarafından satın alınıp devamında 1997 yılında Diageo tarafından alınmıştır. Bu satın almayı takip eden bir yıl içinde ise marka Bacardi tarafından satın alınmış ve halen Bacardi bünyesinde çeşitli ekspresyonlar üretmektedir. Marka Aberfeldy damıtımevinin yanısıra Autmore, Craigellachie, Macduff, Royal Brackla gibi damıtım evlerinide bünyesinde bulunmaktadır.Dewar’s markası ile ilgili ilginç bir bilgi olarak, 1987 yılında Sualtı Arkeoloğu E.Lee 1913 yılında Lake Huron bölgesinde batan SS Regina gemisininin enkazında hala çok iyi durumda olan bir kaç sandık Dewar’s buma şansına sahip olmuştur.

Dewar’s White Label 1899 yılında markanın ilk baş harmanlayıcısı olan A.J. Cameron tarafından ortaya çıkartılmıştır ve markanın en çok satan ekspresyonu olarak öne çıkmaktadır. Kalbinde yatan viski olarak Aberfeldy tek maltını barındıran ekspresyon yaklaşık 40 civarında farklı viskinin harmanlanması ile ortaya çımıştır.

Tadım Notları

Burun

Keskin bir alkol kokusu, biraz havalanması gerekiyor. Havalanmadan sonra bal, kimyevi kokular, şeftali, tahıl ve meşe.

Skor: 65

Damak

Damakta bal ve vanilya hakim. Onları takiben hafif bir is, şeftali.

Skor: 75

Bitiş

Orta-kısa uzunlukta baharatlı bir karaktere dönen bir bitişi var.

Skor: 67

Genel

İçeriğinde Glenfiddich, Balvenie ve Kininvie gibi harika maltları barındıran kolay içimli bir viski.

Skor: 69

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et