Caol Ila 12

Yazan: theviski
2917 görüntüleme
Viski: Caol Ila 12
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Caol Ila
Şişeleyici: Caol Ila
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 12

Caol Ila damıtımevi 1846 yılında Hector Henderson tarafından Islay adasının Port Askaig kasabasında kurulmuştur. Galce’de Caol Ila’nın anlamı Islay’in sesi demektir. Islay bölgesindeki gerek üretim kapasitesi gerek ise yerleşke olarak en büyük damıtımevidir. Caol Ila damıtımevinden çıkan viskiler içmekte olduğumuz birçok harman ve malt harmanının içinde yer almaktadır.

Caol Ila 12, 2002 yılının yaz ayında piyasaya çıkmış ve ex-bourbon fıçılarda yıllandırılmış bir ekspresyondur. 2005 ve 2010 yılları arasında San Francisco World Spirits Competition’da 2 adet çift altın madalya, 3 adet altın madalya ve bir adet gümüş madalya kazanmış bir viskidir.

Tadım Notları

Burun

Turba, iyot, narenciye, koyu meyve, kuru yemiş, meşe ve ecza dolabı kokusu.

Skor: 80

Damak

Turba, yosun, baharat, karabiber tatları.

Skor:80

Bitiş

Turba, yosun, karabiber ve ekşi narenciye aromaları.

Skor: 80

Genel

İsli viski severler için güzel bir kaçış noktası olan Caol Ila 12 içimiyle keyif veriyor. Ülkemizdede rahat bulunabilmesi bizim için güzel bir avantaj. Lagavulin tedariğinde sıkıntı yaşadığımız dönemlerde bize isli viski eksikliği yaşatmayacak bir ekspresyon.

Skor: 80

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et