Bulleit Bourbon

Yazan: theviski
1638 görüntüleme
Viski: Bulleit Bourbon
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Bulleit
Şişeleyici: Bulleit
Köken: Amerika Birleşik Devletleri
Tip: Burbon
Yaş: YBV

Bulleit markasına dair ilk izler 1830 yılında Augustus Bulleit’in ilk parti üretimi yapmasıyla başlıyor ve 1860 yılında Agustus Bulleit hayatını kaybedene kadar 3’te iki çavdar 3’te bir mısır oranına sahip reçetesiyle üretimine devam ediyor. Agustus Bulleit’in 4 nesil torunu olan Tom Bulleit 1987 yılında Lebanon, Kentucky’de tekrar üretime başlıyor. 1997 yılında Bulleit markasını satın alan Seagram firması damıtma işlemini Lawrenceburg Kentucky’de yapmaya başlıyor. İlerleyen yıllarda Diageo’nun bazı Seegram varlıklarını satınalmasıyla Bulleit markasıda Diageo bünyesine geçiyor ve 2017 yılında Diageo Shelby County, Kentucky’de yeni Bulleit damıtımevini açıyor. Bulleit markası farklı alkol derecelerinde şişelenen Bulleit Burbon, Bulleit Bourbon Barrel Strength, Bulleit Bourbon 10 ve Bulleit Rye olmak üzere 4 ekspresyon üretmektedir.

Bulleit Bourbon, markanın yüksek çavdar içeriği ile dikkatleri üzerine çeken bir ekspresyon. Reçetesine göre %68 mısır, %28 çavdar ve %4 maltlanmış arpa kullanılan Bulleit burbon %40, %43 ve %45 olmak üzere farklı alkol dereceleriyle farklı ülkelerde satışa sunulmuştur.

Tadım Notları

Burun

Karamel, vanilya, portakal kabuğu, meşe, tarçın, hafif is, muz ve kızarmış ekmek kokuları.

Skor: 82

Damak

Vanilya, nane, karamel, muz, baharat, tütün, kızarmış ekmek, hafif is, portakal, karamel, kuru meyve ve kuru yemiş tatları.

Skor: 83

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Narenciye, vanilya, baharat, muz, karamel aromaları.

Skor: 79

Genel

Bulleit Bourbon birçok lezzeti net bir şekilde sunan keyifli içim sunan bi burbon. Ülkemizde rahat bukunuyor olması ve makul denilebilecek bir fiyata satılması sayesinde denenmesi gereken bir ekspresyon.

Skor: 81

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et