Woodford Reserve Kentucky Straight Bourbon

Yazan: theviski
2823 görüntüleme
Viski: Woodford Reserve Kentucky Straight Bourbon
Alkol Oranı: %43.2
Damıtım Evi: Woodford
Şişeleyici: Woodford
Köken: Amerika Birleşik Devletleri
Tip: Bourbon
Yaş: NAS

Woodford damıtımevinin hikayesi Elijah Pepper’ın viski imalatına girmesiyle başlamıştır. İlerleyen dönemlerde başdamıtımcı James Christopher Crow viski yapma metotlarını dahada iyileştirerek ortaya bugün içtiğimiz ekspresyonları çıkartmıştır.

Woodford Reserve Kentucky Straight Bourbon 1812 yılından beri damıtımevinin ana ekspresyonu olarak kendisine yer edinmiş bir viski.  Kariyerine 2019 yılında kadar 19 ödül sığdırmıştır.  Damıtımevi’nin iddiasına göre bu ekspresyon 200’den fazla fark edilebilir aroma notasına sahip dengeli bir bourbon.

Tadım Notları

Burun

Kuru meyve, karamela, narenciye, vanilya, tütün, karabiber, tarçın, meşe ve nane kokuları.

Skor: 82

Damak

Karamel, bal, tarçın, meşe, tütün, kahve ve narenciye tatları. Kıvamlı, dolgun ve kremamsı bir yapı.

Skor: 86

Bitiş

Orta-Uzun bir bitiş. Meşe, tarçın, karamel, muz ve tahıl aromaları.

Skor: 80

Genel

Woodford Reserve yumuşak içimli zengin karakterli ama dengeli bir yapıya sahip. Ülkemizde rahatlıkla bulunuyor olması ise cabası. Yaz akşamlarında bir buz yardımı ile biraz serinleten bir yapıya büründürülüp, keyifle tüketilebilir.

Skor: 83

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et