Wild Turkey Rare Breed

Yazan: theviski
670 görüntüleme
Viski: Wild Turkey Rare Breed
Alkol Oranı: %58,4
Damıtım Evi: Wild Turkey
Şişeleyici: Wild Turkey
Köken: Amerika Birleşik Devletleri
Tip: Burbon
Yaş: YBV

Wild Turkey markasının temeli 1869 yılında Ripy kardeşlerin kendi aile damıtımevlerini Kentucky’de açmasıyla beraber başlıyor. Amerikan alkol yasağı sonrası burbonlarını toptan olarak şişeleyici firmalara satan markanın müşterilerinden birisi Austin Nichols firması. Wild Turkey markası 1942 yılında Austin Nichols yöneticisi Thomas McCarthy’nin bir av partisine yanında damıtım evi örneklerini götürmesi, bu örneklerin çok beğenilmesi ve av partisine katılan arkadaşlarının sürekli bu damıtımevi örneklerinden talep etmesi üzerine ortaya çıkıyor.1971 yılında Austin Nichols firmasının Boulevard damıtımevini satın alıp adını Wild Turkey olarak değiştirmesinin ardından firma 1980 yılında Pernod Ricard tarafından satın alınıyor. 2009 yılında ise Campari grup barka ve damıtımevini satın alarak, 2011 yılında eski damıtımevinin yanında yeni bir damıtımevi açarak üretim kapasitesini arttırarak çeşitli ekspresyonlarının üretimine devam etmektedir.

Wild Turkey Rare Breed 1991 yılında piyasaya sunulmuştur. (Piyasaya sunulan ilk fıçı gücünde burbonlardan biridir.) 6, 8 ve 12 yıllık fıçıların evlendirilmesiyle şişelenmektedir. Wild Turkey’in burbonlar mayşe tarifi %75 mısır, %13 çavdar ve %12 arpadan oluşmaktadır. Wild Turkey Rare Breed %58,4 alkol oranıyla şişelenmiştir.

Tadım Notları

Burun

Mentol, meşe, tütün, karanfil, koyu meyve, tropik meyve, tereyağ ve mısır kokuları.

Skor: 78

Damak

Karamel, mentol, çikolata, kuru meyve, kuru yemiş, is, karanfil, tropik meyve ve bitkisel tatlar.

Skor: 82

Bitiş

Uzun süreli bir bitiş. Baharat, tütün, karanfil, karamel, kuru ot ve bitkisel aromalar.

Skor: 81

Genel

Wild Turkey Rare Breed yüksek alkol oranını hissettiren keskin bir burun ile bizi karşılıyor. Havalandıkça kendi has profilleri bize daha rahat ileten ekspresyon ilk yudumda yakıcı ve hırpalıyıcı bir deneyimin ardından biraz su ilavesi ile barındırdığı aromaları çok daha net ifade ediyor.

Skor: 80

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et