White Horse

Yazan: theviski
6836 görüntüleme
Viski: White Horse
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Talisker, Lagavulin
Şişeleyici: White Horse
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

White Horse 1970’li yıllarda ülkemizde en çok bilinen ve bulunabilen viskilerden biriydi. Firmanın kendi tarihi ise 1880 yılına kadar dayanmaktadır. Yerel bir tüccar olan James Logan Mackie 1880 yılında James Logan Mackie & Co ismiyle kurduğu firmayla viski ticaretine başlamıştır. James Logan Mackie 1884 yılında  Lagavulin damıtımevini satın alarak kendi harmanı olan White Horse’un üretimine başlamıştır. 1927 yılında James Logan Mackie’ nin ölümünden sonra el değiştiren firma son olarak günümüzde Diageo bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Bir zamanlar  bu ekspresyonun şişesinde “kalbinde Lagavulin vardır” ibaresi bulunurken günümüzde bu ibare artık yer almamaktadır.

Tadım Notları

Burun

İs, iyot, narenciye, tahıl, ayçiçeği ve yağ kokuları.

Skor: 75

Damak

Vanilya, kuru yemiş, turba ve çimesi tatlar.

Skor: 74

Bitiş

Orta-Uzun bir bitiş. Turba, kuru yemiş ve meyve aromaları.

Skor: 78

Genel

Eski şişelerinde kalbinde Lagavulin yatmaktadır yazan White Horse zaten o yazı ile insanın kalbini şöyle hafiften bir okşuyor. İsli bir fiyat performans viskisi içmek isteyenler için oldukça başarılı bir harman diyebiliriz.

Skor: 76

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et