Tullamore DEW

Yazan: theviski
2355 görüntüleme
Viski: Tullamore DEW
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Tullamore DEW
Köken: İrlanda
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Tullamore D.E.W. William Grant & Sons tarafından üretilen bir İrlanda viski markası olarak 1829 yılında Micheal Molloy tarafından Tullamore damıtımevi adıyla kurulmuştur. Micheal Molloy’un ölümünden sonra yeğeni tarafından işletilen damıtımevi 1954 yılına kadar çeşitli sosyo-ekonomik nedenlerden dolayı kapalı kalmıştır. 1994 yılına kadar çeşitli firmalarca dolaylı olarak satın alınan damıtımevi Nidleton Distillery bünyesindeb William Grant& Son’s bünyesine geçmiştir. Markanın şu anda 8 adet farklı ekspresyonu bulunmaktadır.

Tullamore D.E.W. malt, tahıl ve pot still olmak üzere üç çeşit İrlanda viskisinin kullanılmış bourbon ve şeri fıçılarda yaş belirtmeden olgunlaştırılması ile ortaya çıkan bir harmandır.

Tadım Notları

Burun

Çiğ alkol, narenciye, karamel, vanilya ve çimensi kokular.

Skor: 71

Damak

Vanilya, kuru yemiş, meşe ve çiçeksi tatlar.

Skor: 68

Bitiş

Kısa bir bitiş. Karamel, kuru yemiş ve baharat aromaları.

Skor: 73

Genel

İrlanda’nın en çok satan viskilerinden olması ve ülkemizdede uygun fiyatlara rahat bulunabilmesi Tullamore DEW’e zaten ilk adımda sempati ile yaklaşmamızı sağlıyor. Yumuşak içimi ile viskiye başlamak isteyenler için güzel bir tercih diyebiliriz.

Skor: 71

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et