Tresor Legendaire Finish En Füt DE Vin Jaune

Yazan: theviski
696 görüntüleme
Viski: Tresor Legendaire Finish En Füt DE Vin Jaune
Alkol Oranı: %44
Damıtım Evi: Maison Du Vigneron
Şişeleyici: Maison Du Vigneron
Köken: Fransa
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

1995 yılında kurulan, La Maison du Vigneron şarap firması tarafından ortaya çıkarılan ekspresyon Légendaire finish fût de vin jaune Brendy fıçılarında olgunlaştırıldıktan sonra Fransız beyaz şarabı olan Vin Jaune şarap fıçılarında bitiş verilmiş %44 alkol oranı ile şişelenen ve yaş belirtmeyen bir ekspresyondur.

Tadım Notları

Burun

Genç alkol, karamel, koyu meyve, acı vişne, portakal, baharat, tarçın ve sentetik kokular.

Skor: 77

Damak

Koyu meyve, baharat, karabiber, mesir macunu, karamel, koyu meyve, acı vişne ve krema tatları. Kıvamlı ve dengeli bir yapı.

Skor: 81

Bitiş

Uzun bir bitiş. Koyu meyve, baharat, karanfil, kuru meyve ve odunsu aromalar.

Skor: 81

Genel

Tresor Legendaire Finish bir fransız viskisi olarak farklı bir tecrübe yaratmış oldu. Açıkçası Viski üreten ülkeler haricinde denedeğim viskiler pek başarılı olmasada Tresor Legendaire Finish in Finish En Füt DE Vin Jaune ekspresyonu oldukça keyifli ve dengeli bir içim sunuyor. Bulunması biraz zor olsada fiyatı bir şişe edinmeyi teşvik ediyor.

Skor: 79

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et