Tovuz Barley No:3 Single Malt Whisky

Yazan: theviski
1099 görüntüleme
Viski: Tovuz Barley No:3 Single Malt Whisky
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Tovuz
Şişeleyici: Tovuz
Köken: Azerbaycan
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Tovuz Damıtımevi, Azerbaycan’nın Tovuz bölgesinde kurulmuş olan şarap ve brendi imalathanelerinin Sovyetler Birliğinin yıkılmasının ardından klasik üretimleri olan şarap ve brendinin ardından viski üretimine başlamasıyla ortaya çıkmıştır. Bölgede uzun yıllardır bu işle uğraşan halkın tecrübesini ortaya koyarak 100 yaşına yaklaşan meşe brendi fıçılarına sahip olması bu damıtımevinin viskilerini çoğunlukla brendi ve şarap fıçılarında olgunlaştırmasına vesile olmuştur. Damıtımevi beşin üzerinde viski ekspresyonu ile genellikle eski Sovyet coğrafyasında satışlarını gerçekleştirmektedir.

Tovuz Barley No:3 Single Malt arpadan elde edilen alkolün Tovuz bölgesinde kullanılmış olan brendi fıçılarında minimum üç sene olgunlaştırılması ile elde edilmektedir.

Tadım Notları

Burun

Baharat, malt, koyu meyve, kuru meyve, narenciye ve olgun meyve kokuları.

Skor: 71

Damak

Brandy fıçısından aldığı, koyu meyve, kuru meyve, kuru üzüm, karamel, baharat zencefil ve nane tatları.

Skor: 72

Bitiş

Orta-Uzun bir bitiş. Karamel, nane, koyu meyve ve kuru yemiş aromaları.

Skor: 69

Genel

Tovuz Barley No:3 her yerde bulamayacağımız bir Azerbaycan viskisi. Yaş belirtmeyen bu ekspresyonun bardakta bir süre havalanmasının ardından brandy fıçısında beklediğini ispatlayan karakterleri bize daha net ve dengeli bir şekilde yansıyor. Fiyat olarak çok uygun olduğu ve ana viski üreticileri ülkelerin dışında üretilen bir viski olduğu için bulunduğunda kesinlikle alınması gereken bir viski olduğu kanaatindeyim.

Skor: 71

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et