Togouchi

Yazan: theviski
2150 görüntüleme
Viski: Togouchi
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Togouchi
Köken: Japonya
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Toguchi, 1918 yılında kurulan Japon alkollü içecek üreticisi Chugoku Jozo’nun bir markasıdır. 1980’lerin sonlarında viski şişelemeye karar veren Chugoku Jozo, Hiroşima şehrinin yeraltında 361 metre uzunluğunda terk edilmiş bir tren yolu tünelini satın alarak burayı mahzen olarak kullanmaya karar verir. Bahsi geçen mahzende sıcaklık her mevsim sabit 14 santigrat derece olmakla birlite %80 nem oranına sahiptir.

İlk kez 1990 yılında şişelenmeye başlayan Togouichi,içeriğinde japon viskisi barındırmamakla beraber, İskoç malt ve Kanada tahıl viskilerinin bir harmanıdır. Olgunlaşma sürecini kullanılmış şeri fıçılarda geçiren Togouchi Whisky şişe üzerinde yaş belirtmemekle birlikte, şişeleyici bu sürecin 8 yıl olduğunu söylemektedir ve %40 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Aseton, tahıl, vanilya, limon, olgun muz ve tuz kokuları.

Skor: 68

Damak

Limon, vanilya, kuru yemiş ve tahıl tatları.

Skor: 56

Bitiş

Kısa süreli bir bitiş. Limon, vanilya ve tahıl aromaları.

Skor: 48

Genel

Toguchi, sake şişesine benzeyen duruşu ve üzerindeki yazıları ile duty freelerde birçoğumuzun dikkatini çekmiştir. Şişeye bakıp inceledikten sonra başka bir viski tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır. Toguchi zengin olmayan silik karakterlere sahip, yudumlandıktan sonra sadece aklınızda acaba bunun yerine ne içseydim sorusunu uyandıracak bir ekspresyon.

Skor: 57

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et