The Dead Rabbit

Yazan: theviski
2108 görüntüleme
Viski: The Dead Rabbit
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: The Dead Rabbit
Köken: İrlanda
Tip: Harman Viski
Yaş: 5

Adını, 1800’lü yılların sonunda New York’un en fakir bölgelerinde hüküm süren kötü şöhretli Dead Rabbits olarak anılan İrlanda’lı göçmen çetelerinin, göçmen karşıtı çiftlik oğlanları olarak adlandırılan grupla verdiği mücadelede galip gelip düzeni sağlaması sonucu İrlanda çetesinin başına geçen ve ilerleyen zamanda demokratlar tarafından kongreye seçilip Senatör olan John Mrrissey’den esinlenerek New York’ta aynı isimle bakkal olarak kurulan fakat günümüzde Kuzey Amerika’da en çok İrlanda viskisi bulunduran bar olarak hizmet veren ve iki kez dünyanın en iyi barı seçilen Dead Rabbit’ten almaktadır. Dead Rabbit aynı isimli bar tarafından ortaya çıkartılan bir ekspresyondur.

Baş damıtımcılığını Darryl McNally (Dublin Liberties Whiskey Company eski başdamıtımcısı) yaptığı The Dead Rabbit Irish Whiskey 5 yıl boyunca kullanılmış burbon fıçılarda olgunlaştırıldıktan sonra. Amerikan meşe fıçılarda bitiş verilen bir harman viski olarak %44 alkol oranı ile şişeleniyor.

Tadım Notları

Burun

Muz, baharat, meyan, karamel, vanilya, arpa, siyah üzüm, kayısı, esmer şeker, tropik meyve, çam, ahşap cilası ve odunsu kokular.

Skor: 85

Damak

Esmer şeker, meyan, karamel, muz, narenciye, tropik meyve, sütlü kahve, karabiber ve çiçeksi tatlar.

Skor: 81

Bitiş

Orta bir bitiş. Karamel, baharat, koyu meyve, muz, esmer şeker, kuru yemiş aromaları.

Skor: 78

Genel

The Dead Rabbit ilk etapta biraz çekimser olduğum ancak denedikten sonra çok memnun kaldığım bir ekspresyon oldu. İlk yudum biraz kekremsi olsada kremamsı ve dengeli yapısı gerçekten çok keyifli bi deneyim sundu. Orta bitiş keşke biraz daha uzun olsaydı demeden edemeyeceğim.

Skor: 82

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et