The Chita Single Grain

Yazan: theviski
1306 görüntüleme
The-chita
Viski: The Chita Single Grain
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Chita
Şişeleyici: Suntory
Köken: Japonya
Tip: Tahıl Viskisi
Yaş: NAS

The Chita damıtımevi, Japonya’nın alkollü içki devi Suntory firmasının Japonya’daki üç damıtımevinden biridir. Bunlardan Yamazki ve Hakushu klasik pot still malt viski üretirken Chita tahıl viskisi üretimi yapmaktadır. 1899 yılında şarap satışına başlayan Shinjiro Torii, Suntory firmasının temellerini atmıştır. İlerleyen yıllarda doğan tahıl viskisi ihtiyacına bir çözüm olarak Chita 1972 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Günümüzde damıtımevi hala Suntory bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir.

The Chita önceleri sadece tahıl viskisi olarak Hibiki harmanında kullanılırken, günümüzde kendi başına şişelenen bir ekspresyon olarak Suntory’nin ana ürün gamına girmiştir.

Tadım Notları

Burun

Çiğ alkol, uhu, mango, limon ve karamel kokuları.

Skor: 65

Damak

Mango, bbal, kavrulmuş tahıl, narenciye ve karabiber tatları.

Skor: 64

Bitiş

Orta bir bitiş. Baharat, çikolata, portakal ve portakal kabuğu aromaları.

Skor: 6.6

Genel

Chita Single Grain ülkemizde rahat bulunabilen bir Japon tahıl viskisi. Chita biraz Japon viskileri furyasını kullanarak kendine yer edinmeye çalışan ancak tadıldıktan sonra kolay kolay tekrar almak istemeyeceğiniz bir viski.

Skor: 65

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et