Tenjaku

Yazan: theviski
3274 görüntüleme
Viski: Tenjaku
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Tenjaku
Köken: Japonya
Tip: Harman Viski
Yaş: YBV

Tenjaku Minami Alps Wine & Beverage firması tarafından Japonya’da yetişen, %86 mısır ve %14 arpa dan elde edilen alkolün Amerikan beyaz meşe fıçılarıdan olgunlaştırılmasının ardından şişenin üzerindede gereğinden fazla büyüklte belirtilmiş olan %40 alkol oranı ile şieşelen bir ekspresyon. Tenjaku arpa ve mısır harmanından oluşan ekspresyonunun yanı sıra Pure Malt ekspresyonu olarak ikinci bir ekspresyonuda bünyesinde barındırıyor.

Tadım Notları

Burun

Uhu, kimyon, tarçın, armut vanilya ve çiçeksi kokular.

Skor: 68

Damak

Elma, baharat, meyan ve çiçeksi tatlar.

Skor: 61

Bitiş

Kısa bir bitiş. Baharat ve meyan kökü aromaları.

Skor: 60

Genel

İçim olarak çok keyif vermeyen bir ekspresyon olan Tenjaku açıkçası Dünyadaki Japon viskileri furyası sırasında birazda olsa kendine yer bulma şansını kullanmaya çalışan bir ekspresyon gibi duruyor. Özellikle şişenin üzerinde gereğinde fazla büyük puntalarla yazılan alkol oranını gösteren 40 ibareside bu düşüncemi destekler nitelikte.

Skor: 63

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et