Slane

Yazan: theviski
467 görüntüleme
Viski: Slane
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Slane Castle
Şişeleyici: Slane
Köken: İrlanda
Tip: Harman Viski
Yaş: YBV

Slane Castle damıtımevi 2009 yılında Conyngham ailesi tarafından açıldı. Aile tarafından Cooley damıtım evi yerine faliyet göstermeye başladı. 2015 yılında damıtımevinin Brown Forman tarafından satınalınmasının ardından , yeni damıtım evi 2017 yılında Slane kalesinde tamamlandı. Damıtım evi Slane Kalesinin birkaç metre uzağında bulunmaktadır. Marka her nekadar Brown Forman firmasına ait olsada Conyngham ailesi halen işin çekirdeğinde bulunmaktadır. Damıtım evi halihazırda kendi adını taşıyan tek bir ekspresyon çıkartmaktadır.

Slane Amerikan meşe, Kullanılmış Burbon ve Oloroso şeri fıçılarında olgunlaştırılan viskilerin evlendirilmesi sonucu ortaya çıkan ve %40 alkol oranı ile şişelenen bir ekspresyon olarak karşımıza çıkıyor.

Tadım Notları

Burun

Koyu meyve, kuru meyve, karamel, baharat, limon ve çiçeksi kokular.

Skor: 77

Damak

Kıvamlı ve yağlı bir yapı. Badem, baharat, kuru meyve, koyu meyve ve karamel.

Skor: 80

Bitiş

Orta uzunlukta bir bitiş. Baharat, karamel, koyu meyve ve çiçeksi aromalar.

Skor: 76

Genel

Slane Şeri fıçısı etkisi ile irlanda viskilerinin genel karakteristiklerinden biraz daha ayrılıyor. Seramik şişesi ve uygun fiyata sahip olması günlük viskiler kategorisine koyarken şu an için sadece dutty free lerde buluyor olmamız bunu biraz zorlaştırıyor.

Skor: 78

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et