Scotch Blue

Yazan: theviski
35093 görüntüleme
Viski: Scotch Blue
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Lotte Chilsung
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Scotch Blue Güney Kore merkezli Lotte Chilsung isimli büyük bir içecek firmasının 1997 yılında yine Güney Kore pazarı için yarattığı bir markadır. Scotch Blue’nun İskoçya merkezi başkent Edinbrough’da bulunmaktadır. İlk şişelemesini 1997 yılında 21 yıllık bir ekspresyonla gerçekleştiren markanın ülkemizde sadece temel yaş belirmeyen ekspresyonu olan Scotch Blue Blended Scotch Whisky bulunmaktadır. İçeriğinde Glencadam ve Tomintoul damıtımevinden gelen tek maltlarıda kullanan Scotch Blue yaş belirtmeden %40 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Uhu, karamel, kestane, narenciye, kavrulmuş elma ve odusnsu kokular.

Skor: 70

Damak

Vanilya, bal, meşe, narenciye, karabiber, tahıl, karamel, çiçeksi ve çimensi tatlar.

Skor: 71

Bitiş

Orta Uzunlukta bir bitiş. Karamel, karabiber, narenciye ve meşe aromaları

Skor: 64

Genel

Scotch Blue gözlerimizin aşina olduğu tasarıma sahip şişesi ile rafta dikkatleri çeken bir ekspresyon. Çok zengin olmayan profilleri ve yumuşak içimi ile damağınızı yormadan tüketebilirsiniz. Kadehte havalandıktan sonra aldığınız keyif biraz daha artıyor.

Skor: 68

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et