Mackmyra Svens Ek

Yazan: theviski
400 görüntüleme
Viski: Mackmyra Svens Ek
Alkol Oranı: %46,1
Damıtım Evi: Mackmyra
Şişeleyici: Mackmyra
Köken: İsveç
Tip: Tek Malt
Yaş: YBV

İsveç’te neden hiç viski damıtımevi yok diye kendilerine soran arkadaşların, İsveç’in yüksek kaliteli sularının, tatlılık veren İsveç arpaların İsveç meşelerinde olgunlaşması kombinasyonun ortaya çok kaliteli ve lezzetli bir viski çıkartacağı düşüncesi ile 1999 yılında kuruluyor. Dünyanın en modern damıtımevlerinden biri olan Mackmyra viski üretim sürecinde sadece İsveç’te kaynaklı materyaller kullanmaya özen gösteriyor ve hiçbir katkı maddesi kullanmamaktadırlar.

İsveç’in Visingsö adasında yüzyılalrdır yetişen meşe ağaçlarından yapılan normalden daha ufak fıçılarda ve kullanımış burbon fıçılarda bilinmeyen bir sürede olgunlaştırılan Mackmyra Svens Ek %46,1 alkol oranı ile renklendirici kullanımadan şişeleniyor.

Tadım Notları

Burun

Baharat, şekerli kokular, vanilya, karamel, narenciye, muz, sandal ağacı, kuru üzüm, yeşil üzüm, şeker kamışı,meşe ve tropik meyve kokuları.

Skor: 82

Damak

Sandal ağacı, karamel, şeker kamışı, kestane balı, zencefil, karabiber, baharat ve muz tatları. Kıvamlı ve dengeli bir yapı.

Skor: 85

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Karamel, şeker kamışı, tropik meyve, narenciye ve sandal ağacı aromları.

Skor: 81

Genel

Mackmyra Svens Ek farklı aromları dengeli ve güzel bir şekilde sunan, özellikle havalandıktan sonra çok farklı bir yapıya bürünen keyifle yudumlanan bir ekspresyon. Bir yurtdışı seyahatinizde denk gelmeniz durumunda kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Skor: 83

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et